cezar
24 بهمن 1401 - 23:15

قصاص قاتلان «سعید روحی‌نژاد» اجرا شد

قاتلان پرونده قتل «سعید روحی‌نژاد» که با عنوان انفجار سوناتا در خیابان گلشهر گرگان خبرساز شده بود با رای قطعی دادگاه قصاص شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حوالی ساعت 22 هفدهم تیرماه سال 1398 یک دستگاه خودروی سوناتا بر اثر انفجار ماده انفجاری کار گذاشته شده در صندلی خودروی راننده دچار حریق شد.

«سعید روحی‌نژاد» نام راننده جوان 34 ساله این خودرو بود که بر اثر شدت انفجار و آتش‌سوزی خودرو جان خود را از دست داد و پدر وی که در صندلی جلو نشسته بود با وجود سوختگی‌های ایجاد شده خوشبختانه در بیمارستان درمان و از بیمارستان مرخص شد.

پنج ماه پس از وقوع حادثه عاملان این قتل که یکی از بستگان نزدیک مقتول و فرد دیگری بوده شناسایی، دستگیر و به جرم خود اعتراف کردند.

عامل اصلی این جنایت (بستگان نزدیک مقتول) که طرح‌ریزی، هماهنگی و اجرای آن را بر عهده داشت در مراحل نخست رسیدگی، مجازات حبس و همکار وی که ماده انفجاری را در خودرو جاسازی کرده بود به قصاص محکوم شد اما با اعتراض خانواده مقتول و تجدید نظر در رسیدگی در نهایت دادگاه هر دو نفر را به قصاص محکوم کرد.

حال پس از گذشت سه سال از جنایت، با صدور رای قطعی دادگاه، حکم قصاص این مجرم اجرا شد.

مجرم ردیف اول که از بستگان بسیار نزدیک مقتول بوده، انگیزه ارتکاب به این جنایت را اختلافات مالی عنوان کرده بود و در اعترافات گفت که خودرو را از مقتول به امانت گرفته بود که با همکاری فردی که به وی مبلغی را پرداخت کرده بود، ماده انفجاری را در خودرو جاسازی کرده و در روز جنایت نیز در یک برنامه‌ریزی مشخص، اقدام به انفجار خودرو کرد.

لازم به ذکر است وقوع این حادثه بازتاب رسانه‌ای بسیار زیادی در رسانه‌ها داشته و باعث ناراحتی بسیاری از مردم استان گلستان شد.

انتهای پیام/83004

منبع: فارس
شناسه خبر: 1037003