cezar
24 آذر 1401 - 12:04

محور گرگان- علی آباد همچنان شلوغ ترین محور ارتباطی گلستان

گرگان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: در هشت ماهه نخست سال بیش از ۱۱۶ هزار و ۷۵۸ تردد در گلستان ثبت شده که محور گرگان- علی آباد بیشترین تردد را داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل مصدقی پیش از ظهر پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: در هشت ماهه نخست سال بیش از ۱۱۶ هزار و ۷۵۸ تردد در گلستان ثبت شده که محور گرگان- علی آباد بیشترین تردد را داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان افزود: ۷۱ درصد ترددهای این مدت، بومی و مابقی از استان های خراسان رضوی و مازندران با بیشترین فراوانی و تهران، خراسان شمالی و سمنان با کمترین تردد به ثبت رسیدند.

وی با بیان اینکه محورهای واقع در شرق استان از جمله محور گرگان- علی آباد، علی آباد- رامیان از محورهای پرتردد و تاثیرگذار در تصادفات هستند، افزود: تعریض، تکمیل ابنیه فنی، احداث روشنایی و ایمن سازی اقداماتی بوده که برای کاهش تصادفات آنها اجرا شد.

به گفته مصدقی، یکی دیگر از اقدامات تاثیرگذار در افزایش ایمنی راه ها و کاهش تصادفات جاده ای، اجرای طرح راهداری ضربتی بوده که رفع موانع سرقتی روشنایی در ۶۰ کیلومتر از راه ها به عنوان مهمترین اقدام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان افزود: اصلاح شیب شیروانی، شانه سازی، آشکارسازی سرعتکاه ها و نقاط پرتصادف، رنگ آمیزی، منظرآرایی و زیباسازی حاشیه و رفیوژ میانی از فعالیت های اجرا شده دیگر برای افزایش ایمنی محورها است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 912376