cezar
21 بهمن 1401 - 01:31

اعتصاب ۵۰ شرکت صهیونیستی در اعتراض به برنامه های نتانیاهو

ده‌هاشرکت فعال در حوزه فناوری رژیم صهیونیستی از مشارکت کارمندان خود در اعتصاب خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بیش از ۵۰ شرکت فعال در حوزه فناوری رژیم صهیونیستی از مشارکت کارمندان خود در اعتصابی خبر دادند که قرار است دوشنبه آینده در اعتراض به طرح پیشنهادی کابینه نتانیاهو برای اعمال برخی تغییرات در دستگاه قضائی برگزار شود.

در همین ارتباط نیز شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد اعتصاب و تظاهرات‌های اعتراضی در برابر ساختمان کنست در قدس اشغالی همزمان با نشست کمیته وزارتی قانون گذاری برگزار خواهد شد. این کمیته قرار است برای بررسی پیش نویس قوانین پیشنهادی برای تغییر در نهاد قضائی این رژیم تشکیل جلسه می‌دهد.

از جمله شرکت‌هایی که اعلام کرده‌اند قصد دارند در این اعتصاب مشارکت داشته باشند صندوق TLV Partners است که اتوبوس‌های رایگان برای جابجایی کارگران و کارمندان حاضر در این اعتصاب را فراهم می‌نماید. همچنین شرکت Lemonade به کارمندان خود اجازه خواهد داد تا در این اعتصاب حضور یافته و وسایل نقلیه لازم برای انتقال آنان به محل تجمع را فراهم می‌کند.

از جمله شرکت‌های دیگری که برای حضور در اعتصاب روز دوشنبه آینده اعلام آمادگی کرده‌اند عبارتند از: Natural Intelligence، Apsplayer ، CheQ cyber company، Iron Sars، Hello Heart، Trigo، SKAI، AirViz Drones، INX، Algosk، Sorbet و ده‌ها شرکت فعال در حوزه برنامه نویسی و فناوری‌های حیاتی دیگر.

این اقدام پس از آن در دستور کار قرار گرفته که بسیاری از شرکت‌های پیشرو رژیم صهیونیستی در عرصه فناوری‌های پیشرفته در دو هفته گذشته از قصد خود برای انتقال بخشی از اموال خود از بانک‌های این رژیم به حساب‌های بانکی خود در دیگر کشورهای جهان خبر دادند.

اینات جاز بنیان گذار شرکت Papaya Global اولین کسی است که تصمیم خود برای انتقال دارایی‌های این شرکت به خارج از اراضی اشغالی را اعلام کرد. پس از آن آساف ربورت بنیان گذار شرکت‌های WIZ و SKAI و همچنین تال بارنوح و تام لیونا سرمایه گذار و بنیان گذار شرکت Verbit نیز اعلام کردند قصد ترک اراضی اشغالی را دارند.

در روزهای اخیر، صدای بحران سیاسی در سرزمین‌های اشغالی و شکسته‌شدن استخوان‌های کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر جدید بیش از پیش به گوش می‌رسد. باوجود اینکه نتانیاهو در جلسه رأی اعتماد وعده حل و فصل زودهنگام مشکلات را داد ولی با تکیه بر کرسی نخست وزیری، با بحران‌های فزاینده و درهم تنیده مواجه شده است.

با نگاهی به اعتراضاتِ هفته‌های اخیر می‌توان به این درک رسید که دامنه اعتراضات به شهرهای مختلف کشیده شده و بر شمار معترضان نیز افزوده می‌شود. شبکه «المیادین» به تازگی گزارش داده است که حدود ۱۱۰ هزار شهرک‌نشین صهیونیستی در تظاهراتی علیه کابینه نتانیاهو در خیابان «کاپلان»، مرکز تل‌آویو تجمع کردند. آماری که از تعداد شرکت‌کنندگان در تظاهرات منتشر شده، نشانگر حضور بین ۱۱۰ هزار تا ۱۵۰ هزار نفر است و نشان می‌دهد موج مخالفت‌ها هر هفته روند تصاعدی به خود می‌گیرد و این برای کابینه به شدت لرزان نتانیاهو خطرآفرین است. مقامات سابق صهیونیستی پیش‌تر گفته بودند که برای مقابله با کابینه نتانیاهو، تظاهرات میلیونی برگزار خواهند کرد و تلاش می‌کنند شهرک‌نشینان بیشتری را به خیابان‌ها کشانده و نخست‌وزیر را از طرح‌های جنجالی خود به عقب‌نشینی وادار کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030759