cezar
24 بهمن 1401 - 23:34

جشنواره جوانان برتر ایران زمین با هدف توسعه و خلاقیت در گلستان برگزار می شود

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان گفت: در راستای زمینه سازی برای توسعه، پیشرفت، خلاقیت و افزایش نشاط اجتماعی جشنواره بزرگ جوانان برتر ایران زمین در گلستان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان حامد ملاحسنی عصر امروز در جمع خبرنگاران در تشریح برگزاری جشنواره جوان برتر ایرانی اظهار کرد: این جشنواره در دو شاخه و بخش دستگاه های اجرایی و مردمی(سمن و تشکل های غیردولتی و مردم نهاد) با چهار محور فرهنگی، علمی، اقتصادی و اجتماعی با ۱۲ موضوع تخصصی برگزار‌می شود.

وی تصریح کرد: جوانان گلستانی بین سنین ۱۸ تا ۳۵ سال می توانند در این جشنواره شرکت کرده و رزومه خود را ارسال کنند.

دبیر ستاد هفته جوان استان گلستان خاطرنشان کرد: در بخش دستگاهی، دستگاه های اجرایی مانند سازمان تبلیغات، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی می توانند در حوزه های فرهنگی و کارافرین خود را براساس ۱۲ موضوع و شاخص تخصصی به دبیرخانه این جشنواره معرفی کنند تا از بین معرفی شدگان ۱۲ نفر در شوراری داوری متشکل از  مسئولان استانداری و دستگاه های اجرایی انتخاب شوند.

وی ادامه داد: این ۱۲ نفر به دبیرخانه هفته جوان معرفی تا تعداد ۷۲ جوان برتر ایرانی در کشور برگزیده و در سالروز تولد حضرت علی اکبر و روز جوان از انها تجلیل شود.

ملاحسنی گفت: در بخش مردمی نیز جوانان گلستانی که در این چهار محور فعالیت های برتری داشتند می توانند با مراجعه به آدرس سایت javanbartar-colestan.ir مراجعه کرده و رزومه خود را بارگذاری نمایند.

وی بیان کرد: این جشنواره با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای جوانان و زمینه سازی پیشرفت، توسعه، خلاقیت و افزایش نشاط اجتماعی و معرفی جوانان برتر ایرانی به عنوان الگو برگزار می شود.

معاون امور جوانان در اداره کل ورزش و جوانان گلستان ابراز کرد: جوانان برتر ایران زمین در گلستان می توانند تا ۳۰ بهمن ماه با مراجعه به این سایت ثبت نام کنند.با توجه به اینکه ثبت در این جشنواره از ۱۰ بهمن ماه آغاز شد و  احتمالا بسیاری از جوانان مطلع نیستند، فراخوان ثبت نام تا پنج اسفند تمدید خواهد شد.

وی گفت: در هفته جوان که از ۱۱ تا ۱۷ اسفندماه امسال خواهد بود برنامه های متنوعی برای جوانان گلستانی مانند اهدای جهیزیه به نوعروسان، برگزاری رویداد اتم،جشن متمرکز جوانان ترکمن صحرا در گمیشان،راه اندازی پاتوق جوانان در گرگان، افتتاح خانه جوان در آق قلا و غیره برنامه ریزی شده است که متعاقبا اعلام می شود.

ملاحسنی یادآور شد: تلاش داریم در هفته جوان محور برنامه ها با سمن ها و حمایت از انها و بشکل مردمی باشد و بتوانیم برای موانان گلستانی تخفیفات ویژه را برای خدمات اجتماعی مانند بازدید از موزه، سالن های ورزشی، سینما، مراکز مشاوره و غیره با کمک دستگاه های اجرایی قائل شویم.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1037030